Zájazdy a vstupenky na Juventus

Letecké a autobusové zájazdy na slávny Juventus Turín.

Juventus založili v roku 1897 študenti, ktorí mali vášeň pre futbal a chceli vlastný klub. Najstaršiemu z nich bolo 17 rokov, čo napomohlo vzniku názvu Juventus, pretože v latine to znamená "mladý".

Najskôr hral Juve v ružovej a čiernej, neskôr sa farby zmenili na "Bianconeri", takže na čiernu a bielu. V priebehu rokov sme však mohli občas zaznamenať znova aj ružové dresy.

V roku 1900 sa Juventus pripojil k predchodci Talianskej ligy, ktorú potom v roku 1905 vyhral.

V roku 1906 sa po neshodách od klubu oddelilo niekoľko členov a hráčov, ktorí založili nový tím FC Turín. Po tomto rozdelení sa Juventusu nedarilo až do roku 1923, kedy klub prevzal majiteľ FIATu Edoardo Agnelli. Ten nechal vybudovať nový štadión a pomohol Juventusu k druhému titulu v sezóne 1925/1926. V 30. rokoch sa Juve vypracovalo medzi jeden z najlepších tímov a vyhralo 5x za sebou titul pre majstra ligy (1930-1935).

V 40. rokoch prišiel ľahký útlm a ďalšie tituly dorazili v roku 1950 a 1952. Historický úspech "Stará dáma" zaznamenala v roku 1958, kedy si na účet pripísala rekordný 10 titul, takže možnosť nosiť nad znakom zlatú hviezdu (1 hviezda = 10 získaných titulov).

Zlatá éra nastala v 70. rokoch. Pod vedením českého trénera Čestmíra Vycpálka Juve získalo tituly v rokoch 1972 a 1973. Po ňom žezlo prevzal Giovanni Trapattoni, ktorý doviedol "Starú dámu" k ďalším 7 titulom majstra Talianska (celkovo cez 20, takže Juve získalo ďalšiu zlatú hviezdu ako prvý tím a zatiaľ jediný tím v Taliansku), k výhre v Európskej ligy a taktiež v Lige majstrov v roku 1985, kedy sa stala jedna z najhorších udalostí - "tragédia na štadióne Heysel". Zahynulo pri nej 39 ľudí a stovky ďalších ľudí bolo zranených. Stalo sa tak potom, čo fanúšikovia Liverpoolu vtrhli do sektoru, kde bola prevážne väčšina fanúšikov Juventusu a zaútočili všetkým, čo mali po ruke. Prchajúci dav mal jedinú možnosť, ako sa zo sektora dostať, a to preliezť stenu, ktorá oddeľovala ďalší sektor. Bohužiaľ stena pod náporom toľkých ľudí nevydržala a zrútila sa na fanúšikov pod ňou. Po tejto tragédii dostali anglické tímy ban na vystupovanie v európskych pohároch na 5 rokov a začalo sa vystupovať proti násiliu na štadiónoch a ich väčšie zabezpečenie. Tímy cez to všetko zápas dohrali, pretože sa všetci báli, že keby sa zápas neuskutočnil, tak by nastali ešte väčšie výtržnosti a nepokoje. Juventus nakoniec v tomto zápase vyhral a trofej získal, ale táto výhra bola poznamenaná obrovskou tragédiou. Juventus potom ešte získal Interkontinentálny pohár. Zvyšok 80. rokov sa Juventusu nedarilo.

Ďalší úspech Juventus zaznamenal v roku 1993, kedy vyhral Európsku ligu. Rok na to po dlhej dobe vyhráva Taliansku ligu a Taliansky pohár. Zvyšok 90. rokov bol nemenej úspešný. Juventus vyhráva Ligu majstrov, tituly majstra Talianskej ligy, UEFA Super pohár a Interkontinentálny pohár

K titulom z roku 2002 a 2003 veľkou mierou prispel Pavel Nedvěd, ktorý domohol Juventusu taktiež k finále Ligy majstrov, ktorého sa bohužiaľ nemohol zúčastniť kvôli príliš veľkému počtu žltých kariet a v ktorom Juventus podľahol AC Milánu na penalty.

Juve sa darilo aj naďalej a získal ďalšie 2 tituly, ktoré mu však boli odobrané kvôli škandálu v talianskom futbale. Juventus spolu s ďalšími tímami boli obvinení z vyberania rozhodcov, ktorí mali pripískavať vybranému tímu. Juventus taktiež spadol do Serie B. Veľa hráčov odišlo, ale medzi tými, ktorí zostali boli napríklad Pavel Nedvěd, Gianluigi Buffon, Alessandro Del Piero a David Trezeguet. Taktiež vďaka ním sa Juventus hneď ďalšiu sezónu prebojoval späť do Serie A. Ďalší titul sa im podarilo vyhrať až v roku 2011 a od tej doby Juventus v lige dominuje. V tomto roku sa "Bianconeri" presťahovali na Juventus Stadium (Allianz Stadium).

V sezóne 2013/2014 Juventus vyhral svoj 30. titul pre víťaza ligy a stal sa tak prvým talianskym tímom, ktorému sa to podarilo.

Aj keď má Juventus neuveriteľných 9 titulov za sebou v talianskej lige, tak na európskej scéne sa mu moc nedarí a stále nemôže dosiahnuť na vytúžený titul pre víťaza Ligy majstrov, ku ktorému mal určite pomôcť príchod Cristiana Ronalda, ktorý do tímu dorazil v roku 2018 a vytvoril nový taliansky prestupový rekord.

Medzi najznámejších hráčov zaradíme mená ako Giovanni Ferrari, Giampiero Boniperti, Dino Zoff, Michel Platini, Michael Laudrup, Roberto Baggio, Antonio Conte, Alessandro Del Piero, Zinedine Zidane, David Trezeguet, Gianluigi Buffon, Pavel Nedvěd, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Andrea Pirlo, Paul Pogba a Cristiano Ronaldo.