Zájazdy a vstupenky na RB Lipsko

Zájazdy alebo vstupenky na zápasy RB Lipska.

RB Leipzig je jeden z najnovších tímov. Klub bol založený 19.5.2009.

Klub spadá pod firmu RedBull, ktorá má pod sebou ďalšie tímy ako FC Red Bull Salzburg, New York Red Bulls a Red Bulls Brasil. Nemecký futbalový zväz však nedovolil, aby klub mal v názve meno firmy, preto vzikol názov RasenBallsport Leipzig.

Klub začínal v 5. najvýššej nemeckej lige a úžasne rýchlo sa dostal do Bundesligy, do ktorej postúpil už v sezóne 2016/2017. Hneď pri svojom debudte skončil na neuveriteľnom 2. mieste. V Bundeslige sa aj naďalej drží na horných priečkach.

Pod vedením Juliana Naglesmanna, ktorý sa do Lipska presunul v rok 2019, sa "býkom" podarilo v tomto ročníku dosiahnuť 3. miesto v Bundeslige a v Lige majstrov postúpiť cez Tottenham do štvrťfinále. Veľkú zásluhu na tom má taktiež Timo Werner, ktorý sa v Lipsku dopracoval na jedného z najlepších útočníkov, čo mu taktiež prinieslo prestup do Chelsea za čiastku 53 miliónov € - toto z neho urobilo najdahšieho nemeckého hráča v histórii.

Na to aký mladý klub Lipsko je, tak už má za sebou veľké úspechy. Môžeme len dúfať, že si takú fazónu udrží čo najdlhšie, a že v Nemecku sa môžeme tešiť na veľké boje o titul.

Lipsko hrá svoje domáce zápasy v nádhernej Red Bull Aréne, ktorá má kapacitu 43 000.

Medzi najznámejších hráčov patrí: Yussuf Poulsen, Emil Forsberg a Timo Werner.