Zájazdy a vstupenky na Celtu Vigo

Zájazdy a vstupenky na zápasy Celty Vigo.

RC Celta de Vigo, je španielsky futbalový klub so sídlom v meste Vigo v regióne Galícia. Klub bol založený 23. augusta 1923 po zlúčení dvoch miestnych tímov, Real Vigo Sporting a Real Fortuna, s cieľom vytvoriť silnejší klub, ktorý by mohol úspešne súťažiť na národnej úrovni.

Domáce zápasy hráva na štadióne Balaídos, ktorý má kapacitu približne 29 000 divákov. História Celta Vigo je charakteristická striedavými obdobiami medzi najvyššou španielskou ligou La Liga a Segunda División. Napriek týmto výkyvom klub dosiahol niekoľko významných úspechov, najmä na európskej scéne. V sezóne 2000/2001 sa prebojovali do semifinále Pohára UEFA (dnes Európska liga UEFA), čo je jeden z ich najväčších úspechov v medzinárodných súťažiach. Na domácej scéne sa im podarilo dosiahnuť finále Copa del Rey v roku 2001, kde však prehrali s Real Zaragoza.

Celta Vigo je tiež známa svojou silnou mládežníckou akadémiou, ktorá vyprodukovala množstvo talentovaných hráčov. Medzi najznámejších patrí Iago Aspas, ktorý je ikonou klubu a významne prispel k jeho úspechom počas viacerých sezón. Klub má tiež výraznú rivalitu s Deportivom La Coruña, ktorá je známa ako “Galícijské derby”. Toto derby patrí medzi najprestížnejšie a najemotívnejšie zápasy v španielskom futbale.