Zájazdy a vstupenky na Bayern Mníchov

Autobusové zájazdy do Mníchova, kde svoje domáce zápasy hráva Bayern Mníchov! Poďte povzbudiť Harryho Kane a spol. do vypredanej Allianz Arény!

Klub bol založený 27.2.1900. Prvý úspech prišiel v roku 1910, kedy Bayern vyhráva titul "Východného okrsku". Ďalšiu sezónu nepoznal premožiteľa a titul obhájil. Bayern sa rozvíjal a rozrastal veľmi rýchlo, až sa dostal na číslo 700 členov kádra a stal sa tak najväčším tímom v Mníchove. Prvý celonárodný titul FCB získal v sezóne 1931/1932.

Bayern sa vypracoval v jeden z najlepších a najsilnejších klubov v Nemecku. Všetko sa však bohužiaľ zmenilo s nástupom Hitlera a nacistov. Vzhľadom k židovskému zázemiu klubu bol Bayern veľmi diskriminovaný. Pod týmto režimom sa FCB prepadol až na 81. miesto v hodnotení tímov. V roku 1944, pri bombardovaní Mníchova, bolo zničené zázemie klubu. Vtedajší prezident Kurt Laundauer, ktorý bol židovského pôvodu, bol nútený utiecť do exilu v roku 1938. Späť do Nemecka a do bývalej funkcie sa vrátil až po konci vojny. Za zmienku taktiež stojí kapitán tímu, Conny Heidkamp, ktorý sa v tej dobe snažil udržať pohromade. Dokonca so svojou ženou zachránili vyhraté trofeje pred odcudzením alebo zničením.

V roku 1957 vyhral Bayern svoj prvý DFB-Pokal (Nemecký pohár). Pri zakladaní Bundesligy v roku 1963 sa zástupcovia rozhodli pre rivalov Mníchov 1860. Aj vďaka tomuto rozhodnutiu sa Bayern dostal do finančnej krízy a zostúpil do 2. ligy. To zapríčinilo predaj drahých hráčov z prvého tímu, ale taktiež podporu talentovaných odchovancov a hráčov z celého Bavorska, medzi ktoré patrili napr. Franz Beckenbauer, Sepp Maier alebo Gerd Müller. Týmto začala zlatá éra Bayernu.

Úspech na seba nenechal dlho čakať. Bayern sa do Bundesligy dostal hneď v roku 1965. Hneď vo svojej prvej sezóne v Bundeslige si FCB zaistil 3. miesto a výhru poháru DFB-Pokal. Ďalší rok si Bayern pripísal prvý medzinárodný úspech, keď vyhral Pohár víťazov pohárov. Ďalší veľký úspech zaznamenal v sezóne 1968/1969, kedy vyhral DFB-Pokal a Bundesligu, takže získali "double". Ďalšie tituly prišli v rokoch 1972, 1973 a 1974, v ktorých Bayern taktiež získal svoj prvý titul Pohár majstrov európskych krajín (predchodca Ligy majstrov), ktorý následne obhájil aj v rokoch 1975 a 1976. V roku 1976 taktiež získal Interkontinentálny pohár, čo bola na dlhú dobu posledná európska trofej.

V ďalších rokoch Bayern na domácej scéne dominoval a zbieral jeden pohár za druhým, ale ďalší európsky úspech dorazil až v sezóne 1995/1996, kedy vyhral Pohár UEFA. Po porážke vo finále Ligy majstrov od Manchestru United v roku 1999 sa Bayern dočkal vytúženej "ušatej" trofeje, ku ktorej pridal ešte Interkontinentálny pohár, dva roky na to v roku 2001.

FCB je prvý nemecký klub, ktorému sa podarilo vyhrať "treble". Podarilo sa mu to v sezóne 2012/2013, kedy vyhral Bundesligu, DFB-Pokal a Ligu majstrov.

Medzi najlepších hráčov klubu môžeme zaradiť mená ako: Franz BeckenbauerGerd Müller, Sepp Maier, Uli Hoeneß, Lothar Matthäus, Paul Breitner, Oliver Kahn, Phillip Lahm, Manuel Neuer, Arjen Robben, Frank Ribéry, Rober Lewandowski, Bastian Schweinsteiger a ďalší.