Zájazdy a vstupenky na SSC Neapol

Letecké a autobusové zájazdy na SSC Neapol, kde momentálne pôsobí Stanislav Lobotka.

SSC Neapol, oficiálne známy ako Società Sportiva Calcio Napoli, je futbalový klub so sídlom v Neapole, Taliansko. Jeho bohatá história siaha až do roku 1905, keď bol založený ako Naples Foot-Ball Club. Tu je niekoľko zaujímavých faktov o histórii tohto klubu:

Futbal sa do Neapola dostal vďaka anglickým námorníkom na začiatku 20. storočia. Prvé dva kluby boli Football Club Partenopeo a Naples Foot-Ball & Cricket Club, ktoré boli založené v roku 1905. Naples FCC bol založený anglickým amatérskym futbalistom Williamom Pothsom a ďalšími spoluzakladateľmi. Ich prvým víťazstvom bolo víťazstvo nad britskými námorníkmi zo lode Arabik.

Najslávnejším obdobím klubu bolo obdobie, keď bol členom Diego Maradona. Medzi 80. a začiatkom 90. rokov získal niekoľko ocenení, vrátane scudetta a Coppa Italia. Napoli mal úspech aj v Európe, kde vyhral UEFA Cup. Medzi najznámejších hráčov klubu patria okrem Maradony aj ďalší talentovaní futbalisti. Ich vášeň a oddanosť k klubu robia z SSC Neapol jedno z najikonickejších futbalových mužstiev v južnom Taliansku. 

Významnú slovenskú stopu v tomto klube zanechal Marek Hamšík. Momentálne tu pôsobí Stanislav Lobotka ktorý dokázal vyhrať spoločne s Neapolom talianskú Serie A.

VstupenkyVstupenky

NEAPOL - LECCE 26. 05. 2024

NEAPOL - LECCE

Vstupenka od

od 130 €