Zájazdy a vstupenky na Inter Miláno

Autobusové aj letecké zájazdy do Milána na štadión Giuseppe Meazza, kde hraje svoje domáce zápasy Inter Miláno.

Klub vzniká v roku 1908 odtrhnutím sa od AC Milána kvôli tomu, že Inter chcel nazbierať hráčov a z cudziny. Vďaka tomu sesie oficiálny názov Internazionale Milano.

"Tato nádherná noc nám udeľuje farby nášho znaku: čierna a azúrová na pozlátenom pozadí hviezd. Budeme sa volať International (Medzinárodný), pretože sme bratia sveta".

V roku 1910 Inter vyhráva svoj prvý titul. Ďalší získava za 10 rokov.

Na začiatku fašistického režimu sú "Nerazzurri" nútení spojiť sa s tímom Unione Sportiva Milanese a premenovať klub na Società Sportiva Ambrosiana a zmeniť si na rok farby na červenú a bielu. Ďalšia zmena názvu prebehla v roku 1931, a to na Associazione Sportiva Ambrosiana-Inter.

V sezóne 1938/1939 Inter vyhráva svoj prvý Coppa Italia (Taliansky pohár). K tomuto víťazstvu veľkou mierou prispel legendárny hráč Giuseppe Meazza, po ktorom je oficiálne pomenovaný štadión Interu a AC Milána, ktorý je známejší pod názvom San Siro. Ten vyhral s Interom ďalšie 3 tituly majstra ligy v rokoch 1930, 1938 a 1940.

Po 2. svetovej vojne sa klub premenováva na FC Inter.

V 60. rokoch začína po príchode Helenia Herrery z Barcelony éra "Grande Interu". Herrera priviedol do klubu Luisa Suáreza a taktiež novú víziu, vďaka ktorej sa z Interu stal jeden z najlepších tímov na svete. "Nerazzurri" vyhrali 3x ligu, 2x Ligu majstrov a 2x Interkontinentálny pohár. V roku 1967 sa naposledy zmenil názov klubu na FC Inter Miláno.

V 70. a 80. rokoch Inter zbiera pár titulov pre víťaza ligy a ligových pohárov.

Za úspešný sa dá považovať až po príchode Roberta Manciniho v roku 2004, kedy Inter vyhral, po viac ako dekáde, ligu a k tomu pridal Taliansky pohár a Taliansky Superpohár. Pod Mancinim sa Interu v lige darilo, keď vyhrali 3x za sebou Seriu A, ale na európskej scéne úspechy neprichádzali. V roku 2008 odišiel Mancini, ktorého nahradil José Mourinho. Pod jeho vedením Inter vyhral ďalšie 2 tituly Serie A a pretiahol svoj "winstreak" na 5 titulov za sebou. Prevratná sezóna bola 2009/2010, kedy sa "Nerazzurri" podarilo ako prvému talianskemu tímu vyhrať "treble".

Inter nikdy nespadol do 2. ligy.

Medzi hviezdy Interu Miláno patrili hráči ako Giuseppe Meazza, Alessandro Altobelli, Alessandro Mazzola, Giuseppe Bergomi, Diego Milito, Samuel Eto'o, Julio Cesar, Marco Materazzi, Javier Zanetti, Lothar Matthaus, Giacinto Facchetti, Ronaldo, Samir Handanovič, Romelu Lukaku, Zlatan Ibrahimović, Lautaro Martinez a ďalší.

VstupenkyVstupenky