Zájazdy a vstupenky na AC Miláno

Letecké a autobusové zájazdy na AC Miláno. Budte súčasťou 80 tisícového štadióna San Siro!

Klub AC Miláno bol založený v roku 1899. Založili ho angličania Herbert Kilpin a Alfred Edwards. Pri založení Kilpin preniesol toto: "Budeme tím diablov. Naše farby budú červená ako oheň a čierna ako strach, ktorý vyvolávame u našich protivníkov".

Svoj prvý ligový titul Miláno vyhralo v roku 1901.

V roku 1908 sa kvôli nezhodám vo vedení ohľadom registrovania zahraničných hráčov Miláno rozdeľuje na dva celky: AC Miláno a FC Internacionale (Inter Miláno). Po tomto rozdelení sa AC Milánu nedarí a ďalšiu trofej získava až v sezóne 1950/1951, po príchode švédskeho tria: Gunnara Grena, Gunnara Nordahla a Nilsa Liedholma. Toto trio malo prezývku Gre-No-Li. Ďalšie úspechy a tituly na seba nenechajú dlho čakať.

V sezóne 1954/1955 Miláno kupuje svoju budúcu hviezdu a ikonu talianskeho futbalu, Cesara Maldiniho.

60. roky znamenajú pre AC ďalšie úspešné obdobie. Dôležitým faktorom je príchod hráča Giovanniho Rivery (ktorý neskôr vyhral ako prvý Talian Zlatú loptu) a trénera Nerea Rocca. V roku 1963 Miláno vyhráva svoj prvý titul v Lige majstrov aj vďaka 14 gólom Josého Altafiniho, ktorý tak vytvoril rekord v počte vstrelených gólov v tejto súťaži, ktorý najskôr vyrovnal Lionel Messi v sezóne 2011/2012 a následne potom prekonal Cristiano Ronaldo v sezóne 2013/2014.

70. roky boli hlavne zameriane na získanie vysneného 10. titulu. Po neúspešných niekoľkých rokoch sa to nakoniec Milánu podarilo v roku 1979 a "Rossoneri" si mohli ako tretí tím talianskej ligy dať nad znak zlatú hviezdu.

Na začiatku 80. rokov bolo Miláno zapletené v korupčnom a stávkarskom škandále, spolu s ďalšími tímami zo Serie A a ako trest niektorí hráči mali zakázané hrať a "Rossoneri" boli potrestaní zostupom do 2. ligy. Natrvalo sa vracia do 1. ligy v sezóne 1983/1984. Klub má veľké dlhy a je na pokraji bankrotu, pred ktorým ho zachráni príchod Silvia Berlusconiho v roku 1986. Ten do klubu privedie zvučné mená ako Ancelotti, Roberto Mussi, ku ktorým sa pridáva trio holandských hráčov: Ruud Gullit, Marco van Basten a Frank Rijkaard. Do roku 1996 zažíva Miláno veľmi úspešnú éru, kedy niekoľkokrát vyhrá Ligu majstrov a Seriu A.

Úpadok príde medzi rokami 1996 a 2002, kedy síce Miláno vyhrá svoj 16. titul, ale celkovo sa mu aj cez nákup veľkých posíl nedarí.

Obrat na úspešnú vlnu nastáva v roku 2002 príchodom Carla Ancelottiho. "Rossoneri" vedení Nestou, Seedorfom, Inzaghim a Sevčenkom vyhrávajú Taliansky pohár a Ligu majstrov. Hviezdami nabité Miláno vyhráva ďalšie trofeje a poháre pokiaľ z kádru v rokoch 2012/2013 neodíde podstatná väčšina hviezd. Od tej doby sa Milánu vôbec nedarí a do dnešnej doby sa nedokázal vrátiť do svojej bývalej slávy.

Medzi najlepších hráčov môžeme zaradit: trio Gre-No-Li, Cesare Maldini, Gianni Rivera, José Altafini, Marco van Basten, Frank Rijkaard, Ruud Gullit, Franco Baresi, Andrej Ševčenko, Gennaro Gattuso, Dida, Filippo Inzaghi, Andrea Pirlo, Alessandro Nesta, Massimo Ambrosini, Clarence Seedorf, Cafu, Kaká a Zlatan Ibrahimović.