Zájazdy a vstupenky na Tottenham Hotspur

Zájazdy a vstupenky na Tottenham Hotspur, ktorý svoje domáce zápasy hráva na štadióne Wembley! Vycestujte s nami do Londýna povzbudiť "Kohútov" a zažijete skvelú...

História tohto londýnskeho klubu spadá až do roku 1882, kedy bol založený pod názvom Hotspur FC. V roku 1884 bol premenovaný na Tottenham Hotspur FC.

Prvý veľký úspech zaznamenal Tottenham v sezóne 1900/1901, kedy vyhral FA Cup. Stal sa tak prvým a zatiaľ aj posledným neligovým tímom, ktorému sa podarilo túto trofej vyhrať.

V medzivojnovom období sa Tottenham pohyboval medzi prvú a druhú ligu. Podarilo sa mu vyhrať svoj druhý FA Cup v roku 1921.

Svoj prvý titul pre víťazov First Division sa Tottenham dočkal v roku 1951.

S príchodom Billa Nicholsona v roku 1958 prichádza taktiež zatiaľ najplodnejšie roky Tottenhamu. V sezóne 1960/1961 dokázali ako zverenci vyhrať prvý "double" v anglickej histórii. Vyhrali FA Cup a First Division titul, ktorý je zatiaľ ich posledný. O rok neskôr obhájili FA Cup. Rok na to prekvapivo Tottenham vyhral Pohar víťazov pohárov. Do roku 1973 získali ďalšie ligové poháre a dokonca sa im podarilo v roku 1972 vyhrať Pohár UEFA a stali sa tak prvým britským tímom, ktorému sa podarilo uspieť na európskej scéne. Znova sa im podarilo v roku 1984.

"Spurs" sa do príchodu Mauricia Pochettina držali v hornej tabuľke Premier League, ale bez väčších zásadných úspechov. To sa však s príchodom tohto argentínskeho manažéra začalo pomaly, ale iste meniť. Z Tottenhamu sa stal veľmi dobrý klub, ktorý pravidelne bojuje o priedne priečky a účasti v európskych pohároch. V ročníku 2018/2019 dokonca bojoval o prvenstvo v Lige majstrov, kde nakoniec podľahol Liverpoolu. Od roku 2019 hrá Tottenham na svojom novom suoermodernom Tottenham Hotspur Stadium. Určite sa máme do budúcnosti na čo tešiť!

V kádri Tottenhamu sa skôr objavili hráči ako Paul Gascoigne, Jürgen Klinsmann, Teddy Sheringham, Jimmy Greaves, Sol Campbell, Dimitar Berbatov, Luka Modrić či Robbie Keane.