Zájazdy a vstupenky na Bundesligu

Autobusové zájazdy a vstupenky na nemeckú Bundesligu! Zájazdy na Bayern Mníchov, Borussiu Dortmund, Bayer Leverkusen, RB Leipzig…

Bundesliga bola založená 28. júla 1962 v Dortmunde.

História nemeckého futbalu siahá až do roku 1900, kedy 86 tímov odsúhlasilo založenie Nemeckého futbalového zväzu (Deutscher Fussball Bund alebo DFB). Prvá oficiálna sezóna sa odohrala v rokoch 1902/1903, ktorú vyhral tím VfB Leipzig. Táto súťaž sa hrala v rokoch 1920 - 1944. Súťaž bola počas 1. svetovej vojny prerušená a v 2. svetovej vojne zapríčinila jej zrušenie. Hralo sa o Viktoriin majstrovský pohár (Viktoria Meisterschaftstrophäe), ktorý sa počas vojny stratil alebo bol zničený. Preto vznikla nová trofej - Majstrovský tanier (Meisterchale), ktorá slúži dodnes.

Po rozdelení Nemecka na NDR a NSR bola rozdelená aj futbalová súťaž, ktorá dostala nový názov Oberliga pre západ a DDR Oberliga pre východ. V roku 1962 bol ustanovený nový formát súťaže a liga sa premenovala na Fusßball - Bundesliga. Konečnú podobu dostala liga až v roku 1991, kedy došlo k zlúčeniu západnej a východnej časti.

Bundesliga je najnavštevovanejšou ligou na svete.

Medzi najúspešnejšími tímami patria Borussia Dortmund, Bayern Mníchov, Schalke 04, 1. FC Norimberg, Borussia Mönchengladbach a Hamburger SV.

Nemeckým tímom sa taktiež veľmi darí v Európskych súťažiach.

Vychutnajte si vynikajúcu atmosféru Bundesligy na vlastnej koži vďaka našim zájazdom a vstupenkám.