Zájazdy a vstupenky na QPR

Zájazdy a vstupenky na Championship league na QPR.

Queens Park Rangers (QPR) je profesionálny futbalový klub so sídlom v Londýne, konkrétne v štvrti White City. Klub bol založený v roku 1882 a patrí medzi tradičné anglické kluby s bohatou históriou. QPR hrá svoje domáce zápasy na štadióne Loftus Road, ktorý má kapacitu približne 18 439 miest.

Klub vznikol zlúčením dvoch miestnych tímov, St Jude’s a Christchurch Rangers. Počas svojej existencie QPR prešli viacerými ligami a v sezóne 1966-67 dosiahli významný úspech, keď vyhrali Football League Cup. V sezóne 1975-76 sa stali vicemajstrami anglickej najvyššej ligy, čo je ich najväčší úspech v ligovej súťaži.

QPR striedavo hrávali v Championship a Premier League. Ich posledné obdobie v Premier League bolo v sezóne 2014-2015. Klub mal v priebehu rokov viacero známych hráčov, ako napríklad Stan Bowles, Rodney Marsh a Les Ferdinand, ktorí prispeli k jeho úspechom a popularite.

QPR má silnú fanúšikovskú základňu a je známy svojou odhodlanosťou a vášnivým prístupom k futbalu. Klub sa stále snaží o návrat do najvyššej anglickej ligy a pokračuje v budovaní svojej histórie a tradície.