Zájazdy a vstupenky na Atlético Madrid

Letecké zájezdy do Madridu, kde svoje domáce zápasy hrá Atlético Madrid na štadióne Wanda Metropolitano.

Klub založili 26.4.1903 baskitskí študenti po vzore ich obľúbeného tímu Athletic Bilbao. Prvý oficiálny názov bol Athletic Club Sucursal de Madrid. O rok neskôr sa k nim pripojili "odpadlíci" z Realu Madrid. Od založenia boli farby po vzore Bilbaa - biela a modrá. To platilo do roku 1911, kedy sa farby zmenili na červenú a bielu a tím dostal prezývku "Los Colchoneros", čo v preklade znamená matrac kvôli podobe s vtedajšou farbou a materiálom prestieradiel.

V roku 1913 klub postavil nový štadión O'Donnell.

Svoj prvý titul získal v roku 1921 Campeonato del Centro. Tento titul získava v 20. rokoch ešte 2x a taktiež vďaka úspechom v Copa del Rey je klub Atlético Madrid v roku 1928 pozvaný, aby sa pridal do LaLigy. V tej vydržal 2 roky, potom zostúpil a v roku 1934 postúpil naspäť. V roku 1936 by znova zostúpil keby nezačala Španielska občiansky vojna vďaka ktorej bola liga pozastavená a Atlético nikam nezostúpilo.

V roku 1923 sa novým domovom stal štadión Metropolitano, kde bola kapacita 35 800.

Po obnovení ligy sa Atlético spojilo s klubom Aviación National, ktorý založili členovia španielského letectva a vznikol názov Athletic Aviación de Madrid. Spojenie týchto dvoch tímov pod vedením Ricarda Zamory prinieslo dva tituly majstra Španielska. Zo sezón 1939/1940 a 1940/1941.

V roku 1941 sa kvôli Francovom režime klub musel premenovať na Atlético Aviación de Madrid a nakoniec sa v roku 1947 klub premenoval, na dnes nám všetkým známy Club Atlético de Madrid.

Po príchode Helenia Herrery a Larbi Benbareka nastala tzv. zlatá éra. Atlético vyhráva dva tituly v rokoch 1950 a 1951. Potom prišiel ľahký útlm, ktorý trval do 60. a 70. rokov, kedy Atlético bojovalo o predné priečky a taktiež bojovalo v európskych pohároch. Roky 1960 a 1961 priniesli Madridu dva po sebe idúce tituly Copa del Rey. Prvý európsky úspech zaznamenalo Atlético v roku 1962, kedy vyhralo Pohár víťazov pohárov.

60. - 80. roky boli v Španielsku predovšetkým súbojom medzi Atléticom a Realom Madrid.

V roku 1966 sa Atlético presunulo na nový štadión Manzeanares, ktorý sa neskôr premenoval na Vincente Calderón Stadium.

Atleti boli naďalej úspešní a niekoľkokrát vyhrali LaLigu a Copa del Rey kým v roku 2000 nezostúpili do 2. ligy. Vrátili sa späť o 2 roky neskôr, kedy začal žiariť veľký talent španielskeho futbalu Fernando Torres. Avšak úspechy neprichádzali a Atlético bol priemerným tímom.

Ďalší veľký úspech zaznamenalo Atlético v roku 2010, kedy vyhralo Európsku ligu a potom UEFA Super Cup.

Po príchode Diega Simeoneho zažíva Atlético novú zlatú éru. V roku 2012 sa Atléticu podarilo zopakovať 2 roky starý úspech a znova vyhrať Európsku ligu a UEFA Super Cup. To isté sa im podarilo ešte v roku 2018. Sezóna 2013/2014 bola prelomová. Atlético vyhralo LaLigu a ukončilo 10 ročnú nadvládu Barcelony a Realu Madrid. V budúcich rokoch sa im podarilo prebojovať 2x do finále Ligy majstrov, kde ale v oboch prípadoch prehrali s Realom Madrid.

V roku 2017 sa klub presťahoval do nového štadióna Wanda Metropolitano.

Atlético je historicky 3. najlepší tím v Španielsku.

Najznámejší hráči sú: Germín Gómez, Larbi Benbarek, Luis Aragonés, José Eulogio Gárate, Fernando Torres, Gabi, Sergio Agüero, Diego Forlán, Koke, Diego Godín, Diego Costa a Juanfran.

VstupenkyVstupenky