Zájazdy a vstupenky na Borussiu Dortmund

Autobusové zájazdy a vstupenky na Borussiu Dortmund do Signal Iduna Parku na zápasy Bundesligy a Champions League!

Borussiu Dortmund založilo 18 mladíkov v roku 1906 potom, čo sa rozhodli, že už naďalej nebudú znášať útoky a ohovárania od ich kostola.

Názov Borussia tím dostal podľa piva z neďalekého pivovaru.

Dortmund vo svojich začiatkoch hral priemerný futbal v nižších nemeckých súťažiach. Prvý veľký ohlas Borussia vzbudila v roku 1924, kedy postavila nový štadión a začala kupovať drahých hráčov. To sa jej bohužiaľ vypomstilo, pretože žiadne veľké úspechy to neprinieslo a tak bol klub v roku 1929 na pokraji bankrotu. Heinz Schwaben našťastie BVB zachránil, keď zaplatil dlh zo svojích vreciek.

V roku 1947 konečne dorazil prvý veľký úspech. Borussia porazila Schalke 04 a vyhrala Fußsball-Oberligu West (jednu z futbalových súťaží v Nemecku po 2. sv. vojne). Túto súťaž vyhrala celkom 6x.

V sezónach 1955/1956 a 1956/1957 vyhrala Borussia titul majstra Nemecka čím sa prvýkrát vo svojej histórii kvalifikovala do európskych pohárov.

Ďalšiu trofej pridal Dortmund v roku 1965, kedy vyhral DFB-Pokal. Budúci rok Borussia vyhrala prvú veľkú európsku trofej, ktorou bol Pohár víťazov pohárov.

Ďalším veľkým mílnikom v histórii klubu je zostup do 2. ligy v roku 1972 a neskorší postup späť, ale taktiež otvorenie Westfalenstadionu v roku 1974. Dnes sa štadión oficiálne volá Signal Iduna Park.

V 80. rokoch zažíval Dortmund finančnú a hernú krízu. Len tak tak unikal zostupu do 2. ligy. Vyslobodenie prišlo až v sezóne 1988/1989, kedy sa Dortmundu podarilo vyhrať DFB-Pokal a DFB Supercup.

"Zlaté 90. roky". Tak by sa dalo nazvať obdobie, kedy Borussia zažívala svoj naväčší zostup. V tej dobe vyhrala v rokoch 1995 a 1996 Bundesligu a DFL-Cupercup. Na to potom nadviazala svojim historicky najväčším úspechom, kedy v roku 1997 vyhrala Ligu majstrov a taktiež Interkontinentálny pohár.

Na začiatku nového tisícročia, v roku 2002, síce Dortmund vyhral svoj ďalší Bundesligový titul, ale v ďalších rokoch tím znova finančne a herne zaostával.

Všetko sa zmenilo s príchodom Jürgena Kloppa v roku 2008. Tento nemecký tréner zmenil BVB k nespoznaniu. Pod jeho vedením sa Dortmund zdvíhal, až nakoniec vyhral Bundesligu 2x po sebe, a to v rokoch 2011 a 2012. V tom istom roku ešte pridal víťazstvo DFB-Pokalu a získal tak svoj historicky prvý "double". Pred svojim odchodom do Liverpoolu ešte stíhol vyhrať DFB-Supercup.

Medzi legendy tohto nemeckého klubu patria hráči ako Alfred Preisster, Jurgen Kohler, Lars Ricken, Alfred Niepieklo, Mathias Sammer, Stefan Reuter, Michael Zorc, Roman Weindenfeller, Marcel Schmelzer, Marco Reus a ďalší.