Zájazdy a vstupenky na Mallorcu

Zájazdy a vstupenky na exotickú Mallorcu.

RCD Mallorca, celým názvom Real Club Deportivo Mallorca, je španielsky futbalový klub so sídlom v meste Palma na ostrove Mallorca. Klub bol založený 5. marca 1916 a patrí medzi staršie futbalové kluby v Španielsku.

Domáce zápasy hráva na štadióne Visit Mallorca Estadi (predtým známy ako Estadi de Son Moix), ktorý má kapacitu približne 23 000 divákov.

RCD Mallorca zažila niekoľko úspešných období, najmä na prelome 20. a 21. storočia. Klub vyhral Copa del Rey (Španielsky pohár) v roku 2003 a dosiahol finále tejto súťaže aj v rokoch 1991 a 1998. V európskych súťažiach dosiahla Mallorca finále Pohára víťazov pohárov UEFA v roku 1999, kde prehrala s Laziom.

Klub má povesť odhodlaného a súťaživého tímu, ktorý často vychováva talentovaných hráčov a dokáže byť konkurencieschopný aj napriek obmedzeným finančným zdrojom v porovnaní s väčšími španielskymi klubmi. Mallorca tiež prešla viacerými obdobiami vzostupov a pádov, vrátane zostupu do nižších líg a následného návratu do La Ligy, najvyššej španielskej futbalovej súťaže.