Zájazdy a vstupenky na Valencia CF

Zájazdy a vstupenky do Valencii.

Valencia CF, celým názvom Valencia Club de Fútbol, je španielsky futbalový klub so sídlom v meste Valencia. Klub bol založený 18. marca 1919 a patrí medzi najznámejšie a najúspešnejšie futbalové kluby v Španielsku.

Domáce zápasy hráva na štadióne Mestalla, ktorý má kapacitu približne 49 000 divákov. Klub plánuje presťahovať sa na nový štadión Nou Mestalla, ktorého výstavba bola však viackrát odložená.

Valencia CFbohatú históriu úspechov na domácej aj medzinárodnej scéne. Klub vyhral španielsku La Ligu šesťkrát (naposledy v sezóne 2003/2004) a Copa del Rey osemkrát, naposledy v roku 2019. Na európskej scéne vyhrala Valencia CF Pohár UEFA (teraz známy ako Európska liga UEFA) v roku 2004 a Pohár víťazov pohárov UEFA v roku 1980. Klub sa tiež dvakrát dostal do finále Ligy Majstrov UEFA, v rokoch 2000 a 2001, avšak v oboch prípadoch prehral.

Klub prešiel v posledných rokoch viacerými výzvami, vrátane finančných problémov a nestability vo vedení, čo viedlo k fluktuácii trénerov a hráčov. Napriek týmto výzvam si Valencia CF udržala svoju pozíciu ako významný a úspešný klub v španielskom a európskom futbale.

VstupenkyVstupenky