Zájazdy a vstupenky na Manchester United

Manchester United je anglický futbalový klub hrajúci Premier League. Je to jeden z najúspešnejších anglických klubov v celej histórii.

Vyberte si zájazd na Man Utd na domáci štadión Old Trafford a vychutnajte si pohľadný futbal, ktorý zverenci Ole Gunnar Solskjæra predvádzajú. Kompletné zájazdy zahŕňajú obojsmernú letenku, vstupenku na zápas Manchester United, ubytovanie v hoteli*** s raňajkami, cestovné poistenie a non-stop asistenčné služby po celú dobu zájazdu.

Počiatok Man Utd je datovaný až do roku 1878. Pôvodný názov bol Newton Heath LYR FC, ktorý sa udržal do roku 1902, kedy bol klub premenovaný na Manchester United. V rovnakom roku klub zachránil J. H. Davies, keď zaplatil dlh, ktorý klub mal. Práve vďaka Daviesovi sa klub premenoval na Manchester United, zmenil klubové farby na červenú, bielu a čiernu a potom sa v roku 1909 presťahoval na Old Trafford.

Po 2. svetovej vojne nastupuje tzv. "Busbyho éra". Tento legendárny hráč a tréner zbieral s Manchestrom jeden úspech za druhým. To pokračovalo až do osudného dňa, ktorým bol 6.2.1958. "Busby Babes" sa vracali zo zápasu z Belehradu, po ktorom si zaistili postup. Po medzipristátí v Mníchove sa lietadlu nepodarilo 2-krát vzlietnuť a 3-krát lietadlo havarovalo. Pri tejto nehode zahynulo 23 ľudí, včetne 8 hráčov a 2 trénerov United. Táto tragédia poznamenala celý futbalový svet. Medzi pozostalými boli Sir Matt Busby a taktiež jeden z najlepších hráčov v histórii futbalu Sir Robert "Bobby" Charlton. Pár rokov po leteckom nešťastí a po prebudovaní celého kádru sa Manchester opäť vrátil na vrchol.

Po Busbyho odchode sa United dlho nedarilo nadviazať na predchádzajúce úspechy a o to dlhšie trvalo nájsť vhodnú náhradu za legendárneho trénera. V roku 1986 ale nastúpil na lavíčku Sir Alex Ferguson.

S príchodom Fergusona nastupuje taktiež zlatá éra United. Po počiatočných nezdaroch, kedy bol Ferguson na pokraji vyhadzovu, sa Manchester zdvihol a pridával jeden úspech za druhým. Najlepším obdobím sú určite 90. roky. United dominovali v domácich pohároch a zbierali jeden titul za druhým, ale stále nie a nie uspieť na medzinárodnej scéne. To sa zmenilo v roku 1999. V tomto roku Manchester vyhral "treble", keď v posledom kole dokázal udržať víťazstvo v Premier League, vo finále FA Cupu porazil v nastavení, po úžasnom sóle Ryana Giggsa, Arsenal a nakoniec vo finále Ligy Majstrov dokázal v posledných dvoch minútach, po góloch Sheringhama a Solskjæra, poraziť Bayern Mníchov a pripraviť sebe a svojim fanúšikom najlepší futbalový zážitok v histórii Manchestru United. "Red Devil's" sa podarilo túto "ušatú" trofej vyhrať ešte v roku 2008. Zverencom Sira Alexa Fergusona sa pod jeho vedením aj naďalej neuveriteľne darilo a zbierali trofej za trofejou a Manchester United sa stal jedeným z historicky najlepších a najúspešnejších tímov v histórii.

Po odchode Sira Alexa Fergusona hľadá Man Utd niekoho, kto by na jeho prácu nadviazal a priniesol späť na Old Trafford víťaznú mentalitu a úspechy, ktoré k tomuto tímu neodmysliteľne patria. Tým niekym by mohol byť bývalý hráč a teraz aj tréner Ole Gunnar Solskjær. Pod jeho taktovkou sa v United dejú požadované zmeny a klub sa uberá správnym smerom.

Okrem 20 ligových titulov, 12 trofejí FA Cup, 5x vyhranom Ligovom pohári a 21x získanom Community Shield, Manchester United získal taktiež mnoho európskych či svetových úspechov, ako je 3x víťazstvo v Champions League, 1x víťazstvo v Superpohári UEFA, 1x víťazstvo Európskej ligy, Poháre víťazov pohárov, Majstrovstiev sveta klubov a taktiež zisk Interkontinentálneho pohára.

Za Manchester United nastupovali legendy ako Sir Bobby Charlton, George Best, Denis Law, Mark Hugehes, Bryan Robson, Roy Keane, Steve Bruce, Eric Cantona, "The Class of "92" (Beckham, Giggs, Scholes, bratia Nevillovia a Nicky Butt), Andy Cole, Dwight Yorke, Peter Smeichel, Ewin van der Sar, Nemanja Vidic, Rio Ferdinand, Ole Gunnar Solskjær, Teddy Sheringham, Ruud van Nistelrooy, Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Zlatan Ibrahimović a mnoho ďalších.