Zájazdy a vstupenky na Glasgow Rangers

Zájazdy a vstupenky na Rangers FC, ktorý hraje svoje domáce zápasy na Ibrox Stadium.

Glasgow Rangers, oficiálne známy ako Rangers Football Club, je jeden z najstarších a najúspešnejších futbalových klubov v Škótsku. Bol založený v roku 1872 a sídli v Glasgowe. Klub hráva svoje domáce zápasy na štadióne Ibrox Stadium, ktorý má kapacitu približne 50 000 divákov.

Rangers sú jedným z dvoch dominantných klubov v škótskom futbale, pričom ich hlavným rivalom je Celtic FC. Rivalita medzi týmito dvoma klubmi je známa ako Old Firm derby a patrí medzi najvášnivejšie a najhistorickejšie rivality vo svetovom futbale.

Klub má bohatú históriu úspechov, vrátane vyše 50 ligových titulov, čo je svetový rekord pre najvyšší počet národných majstrovstiev vyhratých jedným klubom. Okrem toho Rangers vyhrali aj niekoľko škótskych pohárov a Ligových pohárov. Na medzinárodnej úrovni dosiahli svoj najväčší úspech v roku 1972, keď vyhrali Pohár víťazov pohárov.

V roku 2012 Rangers prešli finančnými problémami, čo viedlo k ich likvidácii a následnej reformácii klubu. Klub musel začať od štvrtej ligy, ale rýchlo sa vrátil do škótskej Premiership a pokračoval vo svojich úspechoch.

Rangers majú veľkú a oddanú fanúšikovskú základňu, ktorá podporuje klub nielen v domácich súťažiach, ale aj v medzinárodných zápasoch.