Zájazdy a vstupenky na Real Madrid

Real Madrid je španielsky futbalový veľkoklub hrajúci v španielskej najvyššej futbalovej súťaži - LaLige. Letecké zájazdy a vstupenky na štadión Santiago Bernabéu!

Počiatky Realu Madrid sa datujú do roku 1897, kedy do Madridu "priniesli" futbal študenti a profesori z Anglicka, ktorí založili tím Football Sky. Po konflikte medzi členami sa tím rozpadol a rozdelil na Sky Football a Nueva Sociedad de Football. Oficiálne bol klub založený 6.3.1902 pod názvom Madrid Football Club.

V roku 1905 vyhral Madrid svoju prvú trofej, Španielsky pohár (neskôr Copa del Rey), ktorý potom vyhral ešte 3x za sebou.

V roku 1912 sa Madrid presúva na štadión Campo de O'Donnell. V roku 1913 odohral svoj prvý zápas na Santiago Bernabéu, ktorý sa neskôr stal jednou z naväčších a najdôležitejších postáv Realu Madrid.

Ďalší mílnik prišiel v roku 1920, kedy kráľ Alfonso XIII udelil Madridu titul "kráľovský" a klub sa premenoval na Real Madrid FC.

Svoj prvý ligový titul získal Real v sezóne 1931/1932, najmä vďaka hráčom ako Ricardo Zamora, Ciriaco a Quincoces. Začala prvá víťazná éra, ktorá však nemala dlhé trvanie kvôli občianskej vojne, ktorá v Španielsku vypukla. Po konci vojny musel Madrid začínať v podstate od začiatku. Prebudovanie a "zmŕtvychvstanie" sa chopil Santiago Bernabéu. V tomto období vznikli základy pre tím, ktorý sa potom začal vypracovávať v jeden z najlepších tímov na svete.

S rastúcou popularitou klubu sa zvyšoval počet fanúšikov, čo prinútilo vedenie klubu k vybudovaniu nového štadióna, ktorý bol dokončený 14.12.1947 a niesol názov Nuevo Chamartín.

50. roky znamenali pre "Biely balet" jedno z najlepších období v histórii klubu. Do tímu sa po istých kontroverziach dostal legendárny Alfredo Di Stéfano, ktorého nasledovali Ferenc Puskás, Raymond Kopa a Francisci Gento. Tak začala dominancia Realu ako na domácej, tak predovšetkým na európskej pôde, kde Madrid vyhral 5x za sebou Ligu majstrov. V roku 1955 sa štadión premenoval na Santiago Bernabéu ako pocta pre klubovú legendu, ktorou sa Bernabéu bez pochýb stal. Jeho smrťou v roku 1978 skončila najslávnejšia éra Realu Madrid.

V 80. rokoch sa podarilo Realu vyhrať ligu 5x za sebou. Veľkú zásuhu na tom majú mladíci z akadémie. V tejto dobe bol "Biely balet" vyhlásený za najlepší tím dekády a Di Stéfano obdržal Super Ballon d'Or (Super Zlatá lopta) za najlepšieho hráča za posledných 30 rokov.

V decembri roku 2000 ocenila FIFA Real Madrid ako najlepší tím 20. storočia.

Na začiatku nového tisícročia Real Madrid prešiel niekoľkými zmenami. Rekonštrukciou štadiónu, nastali zmeny vo vedení. Klub sa stal jedným z najviac zarábajúcich tímov na svete, čo viedlo k veľkým nákupom zahraničných hráčov ako boli Zidane, Beckham, Canavaro a ďalšie kontroverzný prestup, Figo.

S ďalšími veľkými prestupmi, napr. kúpa Cristiana Ronalda, úspechy prichádzali jeden za druhým k ômu taktiež výrazne pomohol príchod Josého Mourinha.

Najväčšie úspechy za poslednú dobu boli v rokoch 2014-2018. Za túto dobu Real Madrid prekonal niekoľkých rekordov. Najviac vyhratých titulov v jednej sezóne a predovšetkým úspechy v Lige majstrov pod vedením Zidana, kedy sa Realu podarilo získať "La Décimu" a taktiež vybrať túto "ušatú" trofej 3x za sebou, čo sa nikomu v novodobej histórii Ligy majstrov nepodarilo. Medzi legendy "Bieleho baletu" patria hráči ako: Santiaga Bernabéu, Ricardo Zamora, Alfredo Di Stéfano, Francisco Gento, Ferenc Puskás, Raúl, Roberto Carlos, Figo, Ronaldo, Zidane, Iker Casilllas, Marcelo, Sergio Ramos a Cristiano Ronaldo.

VstupenkyVstupenky

Futbalové kempy pre detiFutbalové kempy pre deti

REAL MADRID CLINIC | POBYTOVÝ | DIEVČATÁ/CHLAPCI NAR. 2013-2010 23. 09. - 27. 09. 2024

REAL MADRID CLINIC | POBYTOVÝ | DIEVČATÁ/CHLAPCI NAR. 2013-2010

Letenka, ubytovanie, plná penzia, transfery, poistenie, tréningy v Real Madrid City, vstupenka na La Ligu,...

1 990 €