Zájazdy a vstupenky na Gent

Zájazdy a vstupenky na zápasy KAA Gent.

KAA Gent, často označovaný jednoducho ako Gent, je belgický futbalový klub so sídlom v meste Gent. Klub bol založený v roku 1900 a patrí medzi najstaršie a najprestížnejšie futbalové kluby v Belgicku. Gent hrá svoje domáce zápasy na štadióne Ghelamco Arena, ktorý má kapacitu približne 20 000 divákov.

V priebehu svojej histórie dosiahol KAA Gent niekoľko významných úspechov. Medzi najdôležitejšie patrí víťazstvo v belgickej lige (Jupiler Pro League) v sezóne 2014-2015, čo bolo prvýkrát, čo klub získal tento titul. Okrem toho Gent viackrát vyhral Belgický pohár (Croky Cup) a Belgický superpohár.

Gent sa tiež pravidelne zúčastňuje európskych súťaží, ako sú Liga majstrov UEFA a Európska liga UEFA, kde reprezentuje belgický futbal na medzinárodnej úrovni. Klub je známy svojou ofenzívnou a atraktívnou hrou a má silnú základňu fanúšikov.

Okrem úspechov na ihrisku sa Gent angažuje aj v spoločenských a komunitných projektoch, čím si buduje dobrú povesť nielen ako futbalový klub, ale aj ako organizácia so širším vplyvom na spoločnosť.