Zájazdy a vstupenky na Aston Villu

Letecké zájazdy a vstupenky na Aston Villu v Birminghame.

Aston Villa Football Club, často nazývaný jednoducho Aston Villa alebo Villa, je jedným z najstarších a najúspešnejších futbalových klubov v Anglicku. Bol založený v roku 1874 a sídli v Birminghame. Klub má bohatú históriu a tradíciu v anglickom futbale.

Aston Villa bol založený v roku 1874 členmi Villa Cross Wesleyan Chapel v Aston. Klub sa rýchlo dostal do popredia a bol jedným zo zakladajúcich členov Futbalovej ligy v roku 1888. Domovským štadiónom klubu je Villa Park, historický štadión s kapacitou okolo 42 000. Villa Park je domovom Aston Villy od roku 1897 a je jedným z najikonickejších futbalových štadiónov v Anglicku.

Aston Villa má bohatú históriu, vrátane siedmich titulov v prvej divízii (teraz Premier League) a siedmich víťazstiev v FA Cupe. Jedným z ich najvýznamnejších úspechov bolo víťazstvo v Európskom pohári (teraz Liga majstrov UEFA) v roku 1982, keď vo finále porazili Bayern Mníchov.

V posledných rokoch Aston Villa súťaží v Premier League, po postupe z Championship v sezóne 2018-2019. Klub sa snaží etablovať ako stabilný účastník Premier League s ambíciami na návrat do európskych súťaží. Hlavnými rivalmi Aston Villy sú Birmingham City, s ktorými sa stretávajú v Second City Derby. Zápasy proti Birmingham City sú veľmi očakávané a sú známe svojou intenzívnou atmosférou.

Aston Villa naďalej zostáva významným klubom v anglickom futbale, známa svojou vášnivou fanúšikovskou základňou a záväzkom k atraktívnemu futbalu.

VstupenkyVstupenky

VSTUPENKA

ARSENAL - ASTON VILLA 18. 01. 2025

ARSENAL - ASTON VILLA

Klubové sedadla VIP Club Level

755 €