Zájazdy a vstupenky na Bilbao

Zájazdy a vstupenky na zápasy Athletic Bilbao.

Athletic Bilbao, je španielsky futbalový klub so sídlom v meste Bilbao v Baskicku. Klub bol založený v roku 1898 a patrí medzi najstaršie a najtradičnejšie futbalové kluby v Španielsku.

Domáce zápasy hrá na štadióne San Mamés, ktorý má kapacitu približne 53 000 divákov. Pôvodný štadión San Mamés, prezývaný “La Catedral,” bol otvorený v roku 1913 a v roku 2013 nahradený moderným štadiónom s rovnakým názvom.

Athletic Bilbao je známy svojou unikátnou filozofiou, ktorá sa nazýva “Cantera Policy”. Klub využíva výlučne hráčov, ktorí pochádzajú z Baskicka alebo majú silné väzby na tento región. Táto politika, aj keď obmedzujúca, im priniesla veľký úspech a silnú identitu. Klub má silnú akadémiu, ktorá vychovala mnohých talentovaných hráčov.

Athletic Bilbao patrí medzi najúspešnejšie kluby v histórii španielskeho futbalu. Vyhral La Ligu osemkrát, pričom posledný titul získal v sezóne 1983/1984. Klub má tiež na konte 23 víťazstiev v Copa del Rey, čo je druhý najvyšší počet po FC Barcelona. Na európskej scéne dosiahol finále Európskej ligy UEFA v roku 2012, kde však prehral s Atléticom Madrid.

Klub má intenzívnu rivalitu s Real Sociedad, známe ako “Baskické derby”. Tieto zápasy sú vždy veľmi napínavé a významné pre obidva kluby i ich fanúšikov.