Zájazdy a vstupenky na Ajax Amsterdam

Vstupenky na do Amsterdamu na domáce zápasy Ajaxu Amsterdam.

Ajax Amsterdam, oficiálne známy ako Amsterdamsche Football Club Ajax (AFC Ajax), je jeden z najznámejších a najúspešnejších futbalových klubov v Holandsku aj v Európe. Klub bol založený 18. marca 1900 v Amsterdame a jeho dlhá a bohatá história je plná úspechov na domácej aj medzinárodnej scéne. Ajax je známy svojím útočným štýlom hry, dôrazom na výchovu mladých talentov a svojím príspevkom k rozvoju futbalu.

Na domácej scéne Ajax vyhral viac ako 35 titulov Eredivisie, čo je najvyššia holandská futbalová liga, a viac ako 20-krát získal holandský pohár (KNVB Cup). Medzinárodne sa Ajax môže pochváliť štyrmi titulmi Ligy majstrov UEFA (1971, 1972, 1973, 1995), čo ho radí medzi najúspešnejšie kluby v Európe. Okrem toho vyhral aj Pohár víťazov pohárov (1987) a Pohár UEFA (1992).

Ajax je známy aj svojou akadémiou mládeže, z ktorej vzišli mnohí svetovo uznávaní hráči ako Johan Cruijff, Marco van Basten, Dennis Bergkamp a Wesley Sneijder. Johan Cruijff, ako jedna z najvýznamnejších postáv klubu, mal obrovský vplyv na filozofiu a štýl hry Ajaxu, čo sa odzrkadľuje v jeho slávnej “Total Football” taktike.

Štadión klubu, Johan Cruijff Arena, bol otvorený v roku 1996 a patrí medzi najmodernejšie futbalové štadióny v Európe. S kapacitou viac ako 54 000 divákov je to domovský stánok, kde Ajax hrá svoje domáce zápasy.

Ajax Amsterdam je teda klub s bohatou históriou a tradíciou, ktorý sa stále zameriava na vývoj mladých hráčov a útočný futbal. Jeho prínos k futbalu nielen v Holandsku, ale aj na celom svete, je nepopierateľný.