Zájazdy a vstupenky na Royal Antverpy

Zájazdy a vstupenky na zápasy Royal Antwerpy.

Royal Antwerp FC, známy aj ako Royal Antwerp alebo jednoducho Antwerp, je najstarší futbalový klub v Belgicku, založený v roku 1880. Klub sídli v Antverpách a hrá svoje domáce zápasy na štadióne Bosuil, ktorý má kapacitu približne 16 000 divákov.

Antwerp má bohatú históriu a patrí medzi najvýznamnejšie belgické kluby. Klub získal niekoľko titulov v belgickej lige, pričom posledný titul prišiel v sezóne 2022-2023. Okrem toho Antwerp viackrát vyhral Belgický pohár.

Na medzinárodnej scéne je najväčším úspechom Antwerpu účasť vo finále Pohára víťazov pohárov v roku 1993, kde prehrali s talianskym tímom Parma. Klub sa pravidelne zúčastňuje európskych súťaží, ako sú Liga majstrov UEFA a Európska liga UEFA.

Royal Antwerp je známy aj svojou vášnivou a lojálnou fanúšikovskou základňou. Klub má dlhoročnú rivalitu s Beerschotom, s ktorým hrá tzv. “Derby van’t Stad,” čo je jedno z najstarších a najvýznamnejších derby v Belgicku.

V posledných rokoch klub investoval do rozvoja svojho štadióna a infraštruktúry, čo mu pomohlo zlepšiť športové výsledky a stabilizovať sa ako jeden z popredných belgických klubov.