Zájazdy a vstupenky na MS 2025

Zájazdy a vstupenky na MS 2025

Ponuku vstupeniek vám radi pošleme do e-mailu...

Prosíme vás, aby ste nám poslali e-mail cez kontaktný formulár.

 

Skupiny Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2025 - Dánsko a Švédsko (Herning a Stockholm):

  • Herning - Česko, Dánsko, Nemecko, Maďarsko, Kazachstan, Nórsko, Švajčiarsko, USA
  • Stockholm - Rakúsko, Kanada, Fínsko, Francúzsko, Lotyšsko, SLOVENSKO, Slovinsko, Švédsko

 

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji je medzinárodný hokejový turnaj reprezentačných mužstiev, ktorý každoročne organizuje Medzinárodná hokejová federácia (International Ice Hockey Federation). Jedná sa o najdôležitejší ročný hokejový turnaj na svete.

Predchodcom majstrovstiev sveta boli Majstrovstvá Európy, ktoré sa prvýkrát konali v roku 1910. Prvé majstrovstvá sveta sa konali v 1920 ako súčasť hier VII. Olympiády v Antverpách. Od roku 1930 sa súťaž koná každoročne, s výnimkou rokov 1940 až 1946 a olympijských rokov 1980, 1984 a 1988, kedy sa MS nekonali. V rokoch 1924 až 1968 majstrovstvá sveta boli súčasťou zimných olympijských hier.

Súčasný herný systém turnaja je 16 účastníkov elitnej skupiny. Šestnásť účastníkov je rozdelených do dvoch skupín po 8 družstvách. V rámci skupiny sa stretne každý s každým. Z každej skupiny postúpia štvorice tímov s najvyšším počtom bodov do štvrťfinále. Oba tímy z ôsmych miest automaticky zostúpia do divízie I. Víťazi štvrťfinále postúpia do semifinále, pre porazených štvrťfinalistov sa turnaj skončí. Víťazi semifinále postúpia do finále, kde sa rozhodne o držiteľoch zlatých a strieborných medailí.

Medzi elitami svetového hokeja sa tradične predstaví aj reprezentácia Slovenska.