Zájazdy a vstupenky na Newcastle United

Letecké zájazdy a vstupenky na zápasy Newcastlu FC.

Newcastle United vznikol 9. decembra 1892 zlúčením dvoch vtedajších klubov Newcastle East End a Newcastle West End.

Vo svojich začiatkoch si klub neviedol vôbec zle. Pravidelne hrával v druhej najvyššej súťaži, v ktorej sa umiestňoval vysoko v tabuľke.

Najväčšiu slávu a najlepšie časy zažil Newcastle v rokoch 18991932. V tomto období "The Magpies“ hrali v prvej lige, ktorú sa im podarilo 4-krát vyhrať. Počas tohto obdobia sa im tiež podarilo zo siedmich finálových účastí 3-krát vyhrať FA Cup a raz aj Charity Shield (dnes pod názvom Community Shield).

Povojnové obdobie prinieslo Newcastlu ďalšie 3 trofeje pre víťazov FA Cupu a v roku 1969 aj prvú a zatiaľ poslednú európsku trofej: Veľtržný pohár.

Potom však výkony a úspechy slabli a Newcastle sa pohyboval medzi prvou a druhou ligou s priemernými výsledkami a umiestneniami.

Zlom nastal s angažovaním Kevina Keegana v roku 1992. Po jeho príchode Newcastle postúpil do vtedy novovzniknutej Premier League a obsadil úžasné 3. miesto. Sezóny 1995/1996 a 1996/1997 boli najlepšie od roku 1927, keďže Newcastle dokázal dvakrát za sebou skončiť na neuveriteľnom 2. mieste.

V nasledujúcich 4 rokoch sa Newcastle umiestňoval v druhej polovici tabuľky, preto vedenie angažovalo Sira Bobbyho Robsona. Na lavičke vydržal 3 roky, počas ktorých sa mu podarilo dostať Newcastle na 4., 3. a 5. miesto v tabuľke a tiež sa kvalifikovať do Ligy majstrov.

Po jeho odchode sa Newcastle nachádza v druhej polovici tabuľky. Dokonca dvakrát zostúpil do druhej ligy, ale v oboch prípadoch sa mu podarilo postúpiť a hneď v nasledujúcej sezóne sa vrátiť späť.

Medzi legendy klubu patria hráči ako napr: Hughie Gallacher, Colin Veitch, Jimmy Lawrence, Frank Clark, Shay Given, Kevin Keegan, Rob Lee, Bobby Mitchell, Alan Shearer a tiež Pavel Srníček.

Momentálnou oporou v bráne je slovenský legionár Martin Dúbravka.