Zájazdy a vstupenky na Chelsea

Zájazdy na Chelsea FC - kompletné zaistenie leteniek, vstupeniek, ubytovania a transferov na anglickú Premier League!

Založenie Chelsea FC sa vzťahuje k dňu 10.3.1905. Pôvodne sa tím mal volať Fulham FC, ale toto meno už bolo zabrané, a tak sa majitelia klub rozhodli pomenovať podľa priľahlého okrsku Metropolitan Borough of Chelsea. Už od založenia Chelsea hrá na známom Stamford Bridge.

Chelsea sa po založení zase tak moc nedarilo. Žiadne veľké úspechy nepriniesli reprezentanti a veľmi kvalitní hráči, ktorí v tíme v tú dobu pôsobili. Nepomohol ani rozvoj mládeže, a tak sa Chelsea dočkala prvého veľkého úspechu až v sezóne 1954/1955, kedy získala titul First Division. Ďalší veľký úspech prišiel v roku 1965 a tým bol zisk Anglického ligového pohára. Chelsea sa darilo aj v inej anglickej súťaži, a to vo FA Cupe, ktorý potom nakoniec v roku 1970 vyhrala. V tomto roku porazila Real Madrid a získala ďalšiu trofej, ktorou bol Pohár víťazov pohárov.

Po úspešnom období opäť došlo k prepadu Chelsea a klub sa nachádzal v existenčnej krízi. 2.4.1982 však prišlo vyslobodenie - Ken Bates vtedy kúpil Chelsea za 1 libru a pravdepodobne tak zachránil tento londýnsky klub. Od tej doby sa Chelsea pomaly, ale isto zdvihla a stabilizovala svoj tím a svoje zázemie.

Ku koncu 90. rokov sa "Blues" začali útočiť na predné priečky Premier League, ale stále končili bez titulu. Na druhú stranu sa im veľmi darilo v ostatných domácich súťažiach. Víťazstvo vo FA Cupe v rokoch 1997 a 2000. Ďalej potom víťazstvo v Community Shield a v Anglickom ligovom pohári.

V roku 2003 nastal pre Chelsea prevrat. Zase zmenila majiteľa a tým sa stal Roman Abramovič, ktorý ju kúpil za 60 miliónov libier a začala tak nová úspešná éra. V roku 2004 Chelsea angažovala legendárneho Josého Mourinha a hneď v sezóne 2004/2005 vyhrali "Blues" Premier League a Anglický ligový pohár. Ďalší ročník prišla obhajoba titulu. Potom výhra v Anglickom ligovom pohári, vo FA Cupe a taktiež semifinále Ligy Majstrov, ktorú sa jej podarilo vyhrať v roku 2012, keď na penalty porazila Bayern Mníchov. Od tejto doby Chelsea 2x vyhrala titul Premier League, 2x sa jej podarilo získať trofej pre víťaza Európskej ligy a k tomu pridala ešte úspechy v domácich súťažiach.

Po príchode Abramoviča sa Chelsea stala jedným z dominantných tímov v Anglicku aj vo svete a pravidelne bojuje o najvyššie priečky ako na ostrovoch, tak aj v Európe.

Za legendy klubu bývajú označovaní hráči ako Ron Bentley, Frank Blunstone, Peter Bonetti, Ricardo Carvalho, Steve Clarke, Marcel Desailly, Kerry Dixon, Didier Drogba, Tore Andre Flo, Gianfranco Zola, Claude Makelele, Petr Čech, John Terry či Frank Lampard.

Vyberte si svoj zájazd alebo samostatné vstupenky na Chelsea FC v Premier League, domácich pohároch, Lige majstrov či Európskej lige. Na požiadanie je možné zabezpečiť ubytovanie na štadióne Stamford Bridge.

VstupenkyVstupenky

VSTUPENKA

EVERTON - CHELSEA 21. 12. 2024

EVERTON - CHELSEA

Klubové sedadlá VIP Peoples Club

675 €

VSTUPENKA

ARSENAL - CHELSEA 15. 03. 2025

ARSENAL - CHELSEA

Klubové sedadlá VIP Club Level

1 200 €