Zájazdy a vstupenky na Arsenal

Zájazdy na Arsenal do Londýna, kde na štadióne Emirates hrá svoje domáce zápasy jeden z najslávnejších anglických klubov histórie!

Zájazdy na Arsenal sú jedinečným zážitkom. Každý zájazd obsahuje letenku, VIP vstupenku, ubytovanie v hoteli*** s raňajkami a cestovné poistenie. VIP vstupenka na Arsenal FC umožňuje návštevníkom sedenie na klubovom poschodí (stredný prstenec) Emirates Stadium s jedinečným výhľadom a polčasovým občerstvením zdarma. Naviac každý držiteľ vstupenky na klubovom poschodí dostane voucher na prehliadku Emirates Stadium, lístok do múzea Arsenalu, poukaz 5 libier do Fan-shopu a prístup na štadión budete mať privátnym vchodom. Klubové poschodie sa otvára už 2 hodiny pred zápasom a zatvára sa 1 hodinu po záverečnom hvizde a preto si tu môžete užívať príjemnú atmosféru VIP salónika namiesto státia v rade na metro.

Základy tohto londýnskeho klubu siahajú až do roku 1886, kedy bol založený pod názvom Dial Square, ale krátko na to bol premenovaný na Royal Arsenal. Pod týmto názvom hral do roku 1893, kedy sa názov znova zmenil, tentokrát na Woolwich Arsenal. V roku 1913 došlo k veľkej zmene a k presťahovaniu klubu do dnes už legendárneho Highbury. Na to neskôr nadviazalo posledné premenovanie klubu na Arsenal FC, ku ktorému došlo v roku 1914.

Arsenal získal svoje farby v roku 1895 po príchode niekoľkých hráčov z klubu Nottingham Forest, ktorí so sebou do klubu priniesli tmavo-červenú. Táto farba dresov inšpirovala v tej dobe ďalšie kluby, ktoré si rovnako ako Arsenal, privlastnili červenú ako klubovú farbu.

Dalo by sa povedať, že Arsenal bol vo svojich začiatkoch priemerným tímom. To sa však zmenilo v roku 1925 po príchode Herberta Chapmana. Skúsený manažér pozdvihol hru Arsenalu, z ktorého sa stával jeden z najlepších tímov Anglicka. Prvý veľký úspech dorazil 26.4.1930, kedy Arsenal porazil vo finále FA Cupu Huddersfield a získal svoju prvú veľkú trofej. Na to hneď nadviazal v sezóne 1930/1931 svojim prvým ligovým titulom. Arsenal získal ďalšie tituly v sezónach 1932/1933, 1933/1934 a 1934/1935, čím sa nezmazateľne zapísal do histórie anglického futbalu. Chapman sa bohužiaľ tohto úspechu nedožil, pretože v roku 1934 tragicky zomrel na zápal pľúc. Herbert Chapman bol na svoju dobu naozajstným futbalovým inovátorom. Medzi jeho nápady patrí napríklad polkruh pred šestnástkou, zapojenie viacerých rozhodcov, elektrické osvetlenie na štadiónoch, elektronické turnikety a ďalšie... Prelomové bolo predovšetkým jeho zavadenie formácie 3-2-2-3 WM, ktoré v tej dobe hru úplne zmenilo.

Po vojne do Arsenalu nastúpil Tom Whittaker a s ním prišlo ďalšie úspešné obdobie. Zvášť stojí za zmienku titul v sezóne 1952/1953, kedy Arsenal vyhral ligu pred Prestonom o rozdiel gólu ktorý činil 0,099. To bola na ďalších dlhých 17 rokov posledná trofej.

Ďalší veľký úspech dorazil v sezóne 1970/1971, kedy po povýšení fyzioterapeuta Bertieho Meea na manažéra, dosiahol Arsenal na tzv. "double". To sa predtým podarilo iba Tottenhamu Hotspur. Po ďalšej odmlke sa mohli "Gunners" radovať z trofeje až v roku 1979, a to z FA Cupu.

Za zmienku stojí obdobie George Grahama, ktorý s Arsenalom dosiahol na mnoho trofejí a úspechov.

V roku 1996 nastupuje ako manažér legendárny Arsène Wenger, s ktorým prišlo ďalšie obdobie úspechov a zmien. Pod jeho vedením do Arsenalu začalo prestupovať viac zahraničných hráčov, ktorí pozdvihli kvalitu tímu. Hneď svojú druhú sezónu zakončil "doublom", keď vyhral Premier League a FA Cup. Tretí a zatiaľ posledný "double" sa podarilo získať v roku 2002. V sezóne 2003/2004 sa Arsenalu podarilo niečo neuveriteľné. "Gunners", ktorých tiahol Thierry Henry, za celú sezónu neutrpeli v Premier League jedinú prehru. Tento víťazný tím si vyslúžil prezývku "The Invicibles".

V roku 2006 sa Arsenal presunul z Highbury na nový Emirates Stadium a tým skončila 93 ročná stará éra tohto legendárneho štadióna.

V súčasnej dobe "Gunners" stále čakajú na vytúžený titul, ktorý nie a nie prísť.

Medzi najväčšie hviezdy minulosi patria David Seaman, Lee Dixon, Nigel Winterburn, Patrick Vieira, Sol Campbell, Tony Adams, Freddie Ljungberg, Liam Brady, Thierry Henry, Dennis Begkamp, Jens Lehmann či Robert Pires.