Kontakt
Kontaktný formulár
Meno
Priezvisko
E-mail
Telefon
Odkaz
Koľko je jedna mínus jedna (slovami)
Tel +421 904 760 730
E-mail info@slovaksporttravel.sk

Ženeva - autosalón, mesto, novinky, zájazdy

image

Len málo autosalónov na svete sa svojím významom približuje tomu, ktorý sa už od roku 1905 koná v Ženeve. Doteraz potvrdené svetové či európske premiéry naznačujú, že ani 88. ročník ženevského autosalónu za svojou povesťou v ničom nezaostane.

 

 

 

 

 

Ženeva

Ženeva je mesto v južnom Švajčiarsku, leží pri výtoku Rhôny zo Ženevského jazera. Samotná Ženeva má 186 tisíc obyvateľov. Je priemyselným, obchodným a finančným centrom svetového významu. Sídli tu viacero medzinárodných organizácií. V Ženeve je električková, trolejbusová aj autobusová hromadná doprava, ktorú prevádzkuje podnik TPG. Prímestská doprava na niekoľkých miestach prekračuje francúzske hranice. Mesto a kantón sú výborne napojené na medzinárodnú dopravnú sieť. Nachádza sa tu po Zürichu druhé najväčšie letisko vo Švajčiarsku Genève-Cointrin, napojenie na francúzsku vysokorýchlostnú sieť TGV a diaľničnú sieť.

 

 

Hoci Ženeva je naozaj bohatá na monumenty, ktoré majú za sebou pekných pár núl, pri prechádzke mestom neobíďte ani dominanty nevyčísliteľnej hodnoty. V Ženevskom prístave nájdete najvyššiu fontánu v Európe, ktorá rýchlosťou 200 km/h strieka vodu do výšky 140 metrov. Katedrála Svätého Petra je unikátna vo svojej románsko, goticko, neoklasickej architektúre a dominuje mestu už od dvanásteho storočia. Za návštevu stojí aj Anglická záhrada s národným pomníkom, ktorým sú netradične dve mladé ženy.

 

 Hodnocení článku
Článek nebyl ještě ohodnocen.

Čtěte také: Vstupenky, program a hráči na Laver Cup 2017 NHL 2017/2018 - slovenskí hráči, tímy, zájazdy Bayern Mníchov - Manchester United v Allianz Arene Program, skupiny a zájazdy na MS 2018 v hokeji v Dánsku Turnaj majstrov 2017

Odoberať newsletter

Pre informácie o novinkách a akčných zájazdoch vložte e-mailovú adresu tu:

 

Skryť Skryť trvalo