Zájazdy a vstupenky na Mechelen

Zájazdy a vstupenky na zápasy KV Melchen.

KV Mechelen, niekedy označovaný aj ako KVM alebo jednoducho Mechelen. Tento belgický futbalový klub bol založený v roku 1904 a sídli v meste Mechelen. Domáce zápasy hrá na štadióne AFAS-stadion Achter de Kazerne, ktorý má kapacitu približne 16 700 divákov.

KV Mechelen patrí medzi tradičné belgické kluby s bohatou históriou. Klub vyhral belgickú ligu niekoľkokrát, pričom najvýznamnejšie úspechy dosiahol koncom 80. rokov a začiatkom 90. rokov. Medzi jeho najväčšie úspechy patrí víťazstvo v Pohári víťazov pohárov UEFA v roku 1988 a následné víťazstvo v Európskom superpohári v tom istom roku, keď porazil PSV Eindhoven.

Okrem týchto úspechov má KV Mechelen na svojom konte aj niekoľko víťazstiev v Belgickom pohári (Croky Cup). Klub je známy svojou vášnivou fanúšikovskou základňou a atmosférou na domácich zápasoch.

V priebehu svojej histórie prešiel KV Mechelen rôznymi výzvami, vrátane finančných problémov, ktoré viedli k pádu do nižších súťaží. Napriek tomu sa klub dokázal zotaviť a vrátiť sa na vrchol belgického futbalu.

KV Mechelen má rivalitu s niektorými inými belgickými klubmi, najmä s Antverpmi a Lierse, pričom zápasy medzi týmito klubmi sú vždy napäté a emotívne.